exxporff fiş ve prizler

Ex-Proof Fiş ve Prizler: Ex-Proof ile Güvendesiniz!

İşyeriniz ya da deponuz Zone 0, Zone 1 ya da Zone 2 bölgesi olarak adlandırılıyorsa Ex-Proof ürünlere aşina olmalısınız. Birçok işyeri sahibi Ex-Proof ürünlerin yalnızca aydınlatma sistemlerinden oluştuğunu düşünmektedir. Aslında Ex-Proof fiş ve prizler olmadan yalnızca aydınlatma sistemini kullanmak çoğu zaman tehlikeli olabilmektedir. Detaylar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

Ex-Proof Fiş Priz Kombinasyonu

Ex-Proof fiş priz kombinasyonu Zone 1, Zone 2, Zone 21 ve Zone 22 bölgeleri için olmazsa olmaz ve kanunen zorunluluktur. Bir işyerinde ya da depoda gaz, maden, doğalgaz ya da kimyasal bulunuyorsa o bölgeler yüksek patlama riski taşıyor demektir. Bu sebeple patlama riskini en aza indirecek çalışmalar yapılmalıdır.

Bu çalışmaların en başında elektrik sistemini Ex-Proof ürünlerden oluşturmak gelmektedir çünkü elektrik sistemleri problemli olduğunda kıvılcım ya da ark çıkarmaktadır. En ufak kıvılcım ya da ark bile riskli bölgelerde patlamaya sebep olabilmektedir.

Ex-Proof Fiş ve prizler birlikte kullanıldığında elektriği açıp kapattığınızda ya da herhangi yeni bir kablo takıp çıkarttığınızda kıvılcım ve ark çıkmasını önlemektedir. Bu ürünlerin birbirinden farklı özellikleri olabilmektedir.

Ex- Proof Priz Fiyatı: Ortalama Fiyatlar Ne Kadar?

Bir işyerinin elektrik sistemini Ex-Proof ürünlerden oluşturmak tabii ki normal elektrik malzemelerine göre daha farklı bir fiyatlandırma ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Genellikle ex-proof sistemler birlikte kullanılmaktadır.

Aşağıda Ex-Proof olarak satın alabileceğiniz tüm elektrik malzemelerini göreceksiniz;

  • Ex-Proof Lineer Led Aydınlatma Armatürleri
  • Ex-Proof Floresan Led Aydınlatma Armatürleri
  • Ex-Proof Yüksek Tavan Led Aydınlatma Armatürleri
  • Ex-Proof “d” Tipi Panolar
  • Ex-Proof “e” Tipi Panolar
  • Ex-Proof “d” ve “e” Tipi Kontrol Kutuları
  • Ex-Proof Fiş ve Prizler

Tüm bu ürünleri ayrı ayrı almak entegrasyon açısından problem yaratabileceği için tek bir firmadan tedarik etmek daha doğru olacaktır. Ex-Proof Priz Fiyatı ve diğer tüm ürünlerin fiyatları satıcı firma, kullanılan malzeme ve ürünün kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

Siz de bu ürünleri almadan önce sektörde tecrübeli Robustex ile iletişime geçerek hatasız ve maksimum güvenlikli Ex-Proof ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz!

Başa dön